תה באנגליה

תה באנגליה

18 אפריל 2018

תה באנגליה הוא הרבה מעבר לעוד משקה חם בתפריט היומי, אלא כי אם נורמה חברתית אשר אותה מקפידים לקיים כבימים עברו עוד מימי הברונים והדוכסיות של המאה ה- 16. למרות שתחילת המסורת עתיקת היומין של שתיית התה מקורה דווקא במזרח הרחוק, האנגלים הם אלו אשר לקחו אותה 'צעד אחד קדימה' והפכו את התה למשקה הלאומי שלהם. כל מי שמגיע לאנגליה לביקור, מיד יוכל לשים לב למוקד התקהלות בכל שכונה סביב מה שנראה אומנם כמו בית קפה לכל דבר אך למעשה מהווה מקום מפגש לשתיית תה בחברותא לפי מיטב המסורת.

שתיית התה הוכרה לאנגלים בפעם הראשונה אי שם במאה ה- 16 כאשר הנסיכה בראגנזה, אשתו של צ'ארלס, בעלת המוצא הפורטוגזי לא הייתה מוכנה לוותר על כוס התה היומית שלה, מנהג אשר כבר אז היה מקובל בארצה. מאז הפך מנהג שתיית תה באנגליה לעניין הנפוץ במיוחד אצל אנשי אצולה אשר היו מתכנסים יחדיו לדיון בענייניהם, שיחות על הא-ודא, פוליטיקה ובענייני עסקים. אצילים רבים נהגו להתכנס יחדיו במבנה הקרוי ארמון תה, מקום מפואר ומזמין, אשר בו הוגשו מגוון סוגי תה ומאכלים לאנשי האצולה. מאחר והתה הובא במקורו מסין, מחירו לא היה רב ולכן גם השכבות החלשות יותר באנגליה החלו לגלות עניין במשקה הטעים ובמנהגי שתיית התה. כמובן שאנשי האצולה בתחילה התנגדו לכך ואסרו את שתיית התה על בני המעמד הנמוך, אך מאות שנים לאחר מכן כבר הפך מנהג שתיית תה באנגליה לעניין של מסורת, לאומיות ונורמה חברתית.

תה באנגליה שותים באהבה, וזה בא לידי ביטוי בתהליך ההכנה ובצורת ההגשה של המשקה הלאומי. האנגלים מאוד קפדנים לגבי התה שלהם החל מתהליך החליטה עצמו, השימוש בחלב (מזיגת החליטה לתוך החלב ולא להיפך), גודל הכוסות, סוג הכלי למזיגת התה וצורת המזיגה. את התה באנגליה נוהגים לשתות באותה הצורה ורמת הקפדנות בבית או בכל בית תה, עממי ויוקרתי כאחד.

השאר תגובה

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה